EXPEDICE ČÍNA

Sopo v květnu vyslalo expedici do Čínské lidové republiky. Cílem výpravy byla kontrola již dříve projednaných a objednaných strojů od dvou různých čínských firem.

Prvním příjemným zjištěním byl fakt, že stroje skutečně vyrobili a tyto stroje, s drobnými výhradami, dělají to, co mají. Spolupráce s Čínou v pozici dodavatele strojů se nám tedy po této návštěvě jeví jako přínosná a smysluplná cesta, jak si pořídit stroje v dostatečné kvalitě za velmi příznivou cenu. Oba stroje po drobných úpravách a doladěních skutečně doplatíme a rozšíříme tak náš strojový park.

Nejdříve jsme navštívili firmu, která pro nás vyráběla automatickou vyvažovačku rotorů. Firma je rozdělena na 4 hlavní divize - vyvažovačky, navíječky, rotorové linky a vyvažovačky velkých zařízení. Celkově je na vysoké úrovni jak technologicky, tak prostředím, kulturou a komunikací. Z našeho pohledu zcela srovnatelná, a v mnohých aspektech i lepší, než například Italští dodavatelé strojů. Během celé návštěvy se nám intenzivně věnovali, poskytli nám dokonalý servis, včetně transportu z nádraží, pozvání na večeři každý den, prohlídky města apod. Problematikou vyvažování se skutečně zabývají, znají teorii, kterou aplikují do praxe na svých strojích, prodělali jsme i teoretické školení problematiky vyvažování. Naše podněty, dotazy a přání je nijak nezaskočily a reagovali vždy tak, že bylo zřejmé, že problematice rozumí a chápou důvody našich připomínek. Stroj jako takový je dobře zpracovaný a snese srovnání s Italy. Sami identifikovali problém se zásobníkem neshodných výrobků a navrhli náhradní řešení, na jejich náklady. Krom drobností bylo vše tak, jak mělo být a při našem odjezdu byl stroj schopen sériové produkce.

Jako druhá byla na programu firma, vyrábějící rotorové a statorové testery. Ukázali nám stroj, který sice nebyl tak vymazlený, jako vyvažovačka, ovšem to hlavní, co měl dělat, tedy měřit rotory kontaktem na každou lamelu včetně surge testu, to dělá, celkem rychle a bez problémů. Provedením dle našeho názoru snese srovnání s některými menšími Evropskými výrobci podobných zařízení. Během kontroly jsme zjistili, že provádí požadované testy a to v dostatečné rychlosti tak, aby během výměny rotoru v jedné komoře, změřil rotor v druhé. Nebyl, oproti zadání, osazen testem dvojité izolace, ale to bude doplněno a opraveno, stejně jako ne zcela funkční export dat a boční kryty. Nakonec jsme se ale na všem dohodli, odsouhlasili si potřebné dodělávky stroje. V zasedačce firmy jsme našli i navinutý stator, který nás zaujal a v krátkosti jsme probrali i další možnosti firmy. Tvrdí, že umějí téměř všechno, formou různých dodavatelů, a možná jim na toto pošleme také nabídku.

Naše historie

Ohlédněte se s námi zpět a připomeňte si důležité momenty v historii SKUPINY SOPO.

Čtěte dál

Vize a cíle

Strategie firmy v kostce. Seznamte se blíže s naší filozofií, způsobem myšlení a firemní kulturou.

Čtěte dál

Skupina SOPO

SOPO s.r.o. je členem skupiny SOPO, která je specialistou v oblasti navíjení.

Čtěte dál