I V MALÝCH MODLETICÍCH SE MŮŽE DÍT VELKÝ BYZNYS

V samém srdci Modletic sídlí už přes 20 let společnost SOPO. Značka, která běžnému člověku není až tak známá, zato v profesionálním světě má své pevné místo. Je totiž ve svém oboru jedničkou.

Elektromotory hýbou světem

S trochou nadsázky by se dalo říci, že je dnes doba elektromotorová - máme elektrické nářadí, elektrická kola, elektromobily, větrné elektrárny… a v každém z těchto zařízení je ukrytý elektromotor.
Při vývoji každého elektromotoru jsou stanoveny požadavky, které musí splňovat – např. co největší účinnost, velký moment při nízkých otáčkách, minimální zástavbové rozměry, přesnější řízení atd. Ať už jde o kterýkoli z uvedených požadavků a ať elektromotor vypadá jakkoli, ve svém nitru vždy obsahuje vinutí.
V poslední době se stává z navíjení samostatná, velmi speciální a odborná disciplína s náročnými požadavky na odbornost a hlavně špičkové technologické zázemí. A právě na navíjení elektromotorů se společnost SOPO specializuje.

Vše začíná vinutím

SOPO se zbývá navíjením a výrobou malé, střední i velké série rotorů a statorů do všech typů elektromotorů. Cestu k úspěchu SOPO nalezlo právě v úzkém zaměření svých služeb - navíjení vinutých dílů do elektromotorů.
Původně sloužila firma SOPO jen jako levná pracovní síla pro německé firmy, které k ní převedly výrobu, a šetřily tak náklady. Pak následoval outsourcing výrob, který je ovšem v současné době povýšen už na partnerský vztah.
Ročně dodá SOPO na trhy západní Evropy, hlavně do Německa, ale také do Švýcarska a Anglie, půl milionu rotorů a stejné množství statorů, které se využívají v elektromotorech. Z 300milionového ročního obratu představuje export 90 procent, pro tuzemský trh zajišťuje společnost především servisní služby.

Největším bohatstvím firmy jsou její lidé

Vladimír Olmr, majitel a zakladatel společnosti, si velmi dobře uvědomuje, co pro něj znamenají vlastní zaměstnanci. Jejich úzkou specializaci a odbornost střeží jako podklad a také tak o ně tak pečuje. V Modleticích zaměstnává 130 lidí, dalších 70 jich pracuje v závodech v Nebovidech, Bystřici nad Pernštejnem a Jedovnicích.
Zaměstnanci proto mají možnost čerpat řadu nadstandardních benefitů, např. masáže, kapr na Vánoce, školní potřeby pro děti na začátku školního roku, vitamíny na podzim, kytička k MDŽ, pomlázka, řehtačka a kytička na Velikonoce, příspěvky na dovolenou a na Vánoce, firemní výlety…
Samozřejmostí jsou stravenky, spoření na důchod, pracovní oblečení, výhodné pojištění auta, výhodný tarif na telefonování, výuka jazyků. Jak sám pan Olmr říká: “Víme moc dobře, jak důležití zaměstnanci pro naši firmu jsou. Nenabízíme nejvyšší platy v republice, neslibujeme vzdušné zámky…nabízíme jistotu, slušné a korektní zacházení, plat na účtě vždy a včas.”

Rozšíření výroby v Modleticích

Od roku 2015 se výroba statorů v Sopu zdvojnásobila, výroba rotorů dokonce ztrojnásobila. Proto v roce 2017 otevřela společnost nový výrobní závod v Bystřici nad Pernštejnem.
Aktuálně plánuje investici a stavbu centrální budovy pro výrobu a administrativu v Modleticích, předpokládaný termín dokončení je počátek roku 2019.
SOPO tak bude výrazně rozšiřovat i svůj zaměstnanecký tým, buďte proto, milí Modleťáci, ve střehu, protože pracovat pro takového zaměstnavatele a podílet se na výrobě elektromotorů do závodních aut, do elektrokol, větrných elektráren, dronů nebo domácích spotřebičů, stojí rozhodně za to.

Naše historie

Ohlédněte se s námi zpět a připomeňte si důležité momenty v historii SKUPINY SOPO.

Čtěte dál

Vize a cíle

Strategie firmy v kostce. Seznamte se blíže s naší filozofií, způsobem myšlení a firemní kulturou.

Čtěte dál

Skupina SOPO

SOPO s.r.o. je členem skupiny SOPO, která je specialistou v oblasti navíjení.

Čtěte dál